• Parada rowerowa

• W dniu 2 czerwca, z okazji święta naszej szkoły oraz dnia dziecka, ulicami miasta przejedzie parada rowerowa. W paradzie udział wezmą chętni uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Poniżej trasa parady.

• GRATULACJE!!!

• Uczeń naszej szkoły, Szymon Snopek  zdobył tytuł laureata  wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii  osiągając imponujący wynik 95 proc. Serdecznie gratulujemy!!!

• Lektura

• Uczniowie klasy 2b w ciekawy sposób omawiali lekturę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek. Wykonali własne, niepowtarzalne książeczki - leporella. Pokazali  w nich przygody uciekinierek z pralki, które wyruszyły w świat i  robiły wielkie kariery. To była świetna zabawa!

• Gotujemy po angielsku :)

• Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 6B mieli za zadanie przedstawić w języku obcym przepisy ulubionych dań. Uczniowie nie tylko wzorowo wykonali zadanie, ale również przygotowali i poczęstowali kolegów i koleżanki z klasy przedstawionymi daniami.

• Wycieczka do Górzna klasy 4b i 4c

• W dniach od 14 do 15 lutego bieżącego roku uczniowie kl. 4b i 4c wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Barbarą Czachor i panią Kamilą Sikorską oraz panią Grażyną Fronczyk uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach przyrodniczych na terenie Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia odbywały się w sali dydaktycznej Ośrodka Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie oraz w terenie na ścieżce dydaktycznej, gdzie dzieci poznawały przyrodę parku oraz obserwowały napotkane gatunki fauny i flory. Pierwszego dnia udaliśmy się wraz z przewodnikiem na przyrodniczy spacer ścieżką dydaktyczną do rezerwatu „Szumny Zdrój”, który położony jest nad brzegiem jeziora Młyńskiego. Ścieżka przebiegała przez tereny o bardzo urozmaiconej rzeźbie. Dzieci zatrzymywały się przy licznych tablicach edukacyjnych, aby zapoznać się z typami lasów, funkcjami ekosystemów leśnych, formami ochrony przyrody, a także chronionymi gatunkami roślin oraz zwierząt. Uczniowie poznali również cel i zasady wieszania budek lęgowych. Bardzo wartościowe były także informacje na temat tego, jak dzieci powinny zachować się, gdy zgubią się w lesie. W trakcie zajęć terenowych mali przyrodnicy mieli sposobność doświadczyć walorów tamtejszego krajobrazu z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Można go było zobaczyć, usłyszeć, powąchać i dotknąć. W czasie pobytu w Górznie uczniowie obserwowali elementy krajobrazu polodowcowego: malownicze jeziora, pagórki i wzgórza okolic Górzna i Fiałek oraz walory kulturowe: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Górznie z przełomu XVIII i XIX w. oraz zrekonstruowany młyn wodny z 1766 r. Pogoda nam dopisała i okazało się, że zima to również dobra pora roku na odkrywanie przyrody i leśne spacery.

• Lektura nie musi być nudna!!!

• Uczniowie kl. II b  z dużym zaangażowaniem tworzyli lapbooki i leporella do omawianych lektur. Wykazali się dużą kreatywnością  i z pewnością długo będą pamiętać przeczytane książki.

• Zajęcia dodatkowe w klasach I-III

• Uczniowie klas I-III rozwijają swoje pasje i zainteresowania na dodatkowych zajęciach, gdzie działają kreatywnie, przeprowadzają doświadczenia przyrodnicze, programują, tworzą dzieła plastyczne oraz rozwijają kunszt aktorski.

• POWIATOWY PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH I ZAPUSTNYCH

• Dnia 17.01.2023 w Domu Kultury w Brodnicy odbył się XXIV POWIATOWY PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH I ZAPUSTNYCH. Grupa Teatralna z naszej szkoły zajęła II miejsce.
            GRATULACJE !!!
            Jasełka pod tytułem ,, Dziś niebo się otwiera,, zaprezentowali uczniowie z klasy 4c, 5b, 5c i 6a. Uczniów przygotowali: p. Monika Dąbrowska, p. Małgorzata Markowska i ks. Krzysztof Kownacki.

• PRZEKAŻ 1,5% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY

• PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DLA WYBRANEJ PLACÓWKI OŚWIATOWEJ

ZA POŚREDNICTWEM TORUŃSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE organizacji pożytku publicznego KRS 0000121592.

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu            w wysokości 1,5% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówkom oświatowym,            do których one uczęszczają.

Chcąc przekazać 1,5% podatku dla wybranej placówki oświatowej za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:

w części ,,K”:

- w rubryce 147 nr KRS – 0000121592 Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

- w rubryce 148 kwotę odpisu 1,5% od podatku;

w części ,,L”:

- w rubryce 149 nazwę i adres placówki oświatowej, której chcemy przekazać odpis 1,5% podatku.

Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej placówki oświatowej!!!

- w rubryce 150 podatnik w kwadracie stawia X.

Wszystkim potencjalnym ofiarodawcom przekazujemy nasze podstawowe dane adresowe:

Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

numer KRS 0000121592