• Technologie Cyfrowe firmy Microsoft w połączeniu ze sztuczną inteligencją -konferencja online.

• 25.01.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim odbyło się spotkanie on-line: „Przybliżenie uczniom tematyki sztucznej inteligencji i jej potencjalnych korzyści dla ich przyszłego życia„. Współorganizatorem, wraz ze szkołą, jest Patrycja Chojnowska absolwentka Szkoły Podstawowej w Góralach, obecnie pracownik firmy Sodexo i firmy Microsoft. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 6, 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Góralach i Szkoły Podstawowej w Płowężu. Zagadnienia z dziedziny sztucznej inteligencji (AI) przedstawił uczniom Jonathan Rowley Dyrektor ds. Technologii Cyfrowych firmy Microsoft w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Spotkanie wzbudziło wiele emocji, gdyż było to pierwsze tego typu spotkanie dla polskich dzieci przeprowadzone przez Jonathana Rowley za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams z zastosowaniem tłumaczenia w całości prowadzone w języku angielskim.

W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z Microsoft i Jego Misją, produktami i ofertami firmy Microsoft. Jonathan Rowley przedstawił zagadnienia z podstaw Sztucznej Inteligencji – CoPilot. Inicjatorką tego spotkania była Pani Honorata Dubanowska – Przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole – bardzo dziękujemy!

• Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIa

• W dniu dzisiejszym ( 23 stycznia ) uczniowie z klasy 3a wraz z wychowawczynią panią Barbarą Karpe uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dziadka. Bohaterowie tego dnia - babcie i dziadkowie licznie przybyli na uroczystość do lokalu Familia. Po części artystycznej i poczęstunku , dziadkowie uczestniczyli w sesji zdjęciowej z wnukami. To było piękne i wzruszające spotkanie.