• Prelekcja z policjantem

• Naszą szkołę, a dokładnie uczniów  klas I-III odwiedził policjant, który przeprowadził zajęcia i odpowiedział na mnóstwo pytań od naszych dzieci.Zostały omówione zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, a także przybliżono zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi.Ponadto pan policjant szczegółowo omówił procedury wzywania pomocy przez dzieci, a także przypomniał numery alarmowe. Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję.Dziękujemy bardzo panu policjantowi za spędzony czas z uczniami i przekazaną wiedzę.

• Czarny Bryńsk - wycieczka klasy 6b

• Ciepły  poniedziałek oraz orzeźwiający wtorkowy poranek  18 i 19 września klasa 6b spędziła w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności "Eko-Czar" w Czarnym Bryńsku.  Wraz z wychowawcą  Iryną Melnyk-Medaj oraz opiekunkami p. Małgorzatą Balcer i p.Kingą Brzezińską, pod czujnym okiem przewodnika pana Marcina odbyliśmy wędrówkę po rezerwacie, który jest częścią Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.  Uczniowie podziwiali faunę i florę naszych lasów, zadawali mnóstwo pytań. Była też pogadanka na temat zachowywania się w lesie oraz pod czas spotkania z dzikimi zwierzętami.  W czasie wolnym uczestnicy wyjazdu grali w piłkę nożną, siatkówkę, piłkarzyki i chowanego.

• 12.09.2023 Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• Święto to ma na celu uświadomienie jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę niesienia pomocy.Z tej okazji w Szkole Podstawowej im.Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim odbyły się zajęcia z pracownikami Centrum Edukacji Dorosłych w Brodnicy. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Społeczność szkolna aktywnie uczestniczyła, m.in. wykonując resuscytację na fantomach oraz ćwicząc jak układać poszkodowanych w pozycji bocznej. Dodatkowo także uczniowie mogli zapoznać się jak prawidłowo dbać i opiekować się osobą chorą i niesamodzielną.Według instruktażu Pani  Kasi uczniowie ćwiczyli czynności związane z pielęgnacją i higieną.Serdecznie dziękujemy Centrum Edukacji Dorosłych w Brodnicy za przyjazd i fachowe przeprowadzenie zajęć!Mamy nadzieję, że do zobaczenia :)