• Najpiękniejsza pszczoła...

• Dnia 22 czerwca w klasie 3c został rozstrzygnięty klasowy konkurs na najpiękniejszą pszczołę. Konkurs odbył się w ramach Światowego Dnia Pszczół. Prace zgłosili:
            Banz Karolina
            Banasik Weronika
            Konicka Zosia
            Konowalska Maja
            Maciąg Kacper
            Pocałuń Julia
            Rucińska Nina
            Lubczyński Mikołaj
            Staniek Antek
            Wszystkie dzieci otrzymały wyróżnienia i drobne upominki.

• Prezenty na Dzień Mamy :)

• Dnia 18 maja uczniowie klas 2b i 3c, ( pod opieką p. Grabowskiej i p. Dobrosielskiej), uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonywali świece żelowe dla swoich mam. Był to wyjątkowy dzień, pełen kolorów, faktur i zapachów.  Dzieła małych rąk w dniu dzisiejszym były pięknym prezentem z okazji święta mamy.

• Laureat

• 23 maja 2023r. Szymon Snopek otrzymał od Pana Dyrektora zaświadczenie wydane przez Komisję Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Z Historii, informującą, że został laureatem tego konkursu. Gratulacje!!!

• Konkurs recytatorski

• Dnia 19 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

„O pióro Jana Brzechwy”, zorganizowanym przez  Brodnicki Domu Kultury. Konkurs miał na celu zainteresowanie najmłodszych sztuką recytatorską z uwzględnieniem dbałości o kulturę „ żywego słowa”. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz klasy IV – VI. Każdy uczestnik zaprezentował jeden wiersz korzystając z dowolnie wybranej literatury dziecięcej lub młodzieżowej.

Najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie w kategorii klas I – III

1 miejsce Kalinowska Lena –  kl. 1 „a”

3 miejsce Radzicka Antonina – kl. 2 „c”

Wyróżnienia:

Gutowska Aleksandra – kl. 1 „a”

Kiedrowska Michalina –kl.  1 „a”

Lista uczniów biorących udział w turnieju:

Gutowska Aleksandra – kl. 1a

Kalinowska Lena – kl.  1 a

Kiedrowska Michalina – kl.  1 a

Krause Maja – kl.  1 a

Kaczorowski Leon – kl.  2 a

Radzicka Antonina – kl.  2 c

Parciak Agnieszka – kl.  3 a

Dombrowska Maja – kl.  4 b

Magalska Maja – kl.  4 c

Boniecka Patrycja –kl.  5 b

Wszystkim nagrodzonym i biorącym udział w konkursie serdeczne gratulacje.

• Warsztaty ceramiczne

• Uczniowie naszej szkoły kolejny raz mieli okazję doskonalić swoje zdolności manualne podczas warsztatów w Pracowni Ceramicznej w Wąpielsku. Pod czujnym okiem pani Karoliny tworzyli kubki.

• Wiktoria Czarnecka po raz drugi finalistką wojewódzkiego konkursu

• Uczennica klasy 8d Wiktoria Czarnecka upodobała sobie udział w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. W tym roku szkolnym tytuł konkursu brzmiał: "Mikołaj Kopernik i Jego czasy". Rok wcześniej osobą, o której uczyła się Wiktoria była gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka. Wiktoria w trakcie zmagań konkursowych musiała wykazać się nie tylko drobiazgową wiedzą o postaciach, ale także z racji, że jest to konkurs interdyscyplinarny wiedzą z zakresu geografii, religii i języka polskiego, np. napisać zaproszenie czy znać reguły gramatyczne. To naprawdę jest trudny konkurs.

W międzyczasie Wiktoria przygotowywała się do III Powiatowego Konkurs Historycznego pod Patronem Starosty Brodnickiego. Ostatecznie uzyskała 5 miejsce, a było aż 65 uczestników.

Gratulujemy sukcesów i życzymy Wiktorii dalszego rozwijania pasji historycznej.

• Wycieczka do parku rozrywki

• W poniedziałek uczniowie klas 1b,1c,2c uczestniczyli w wycieczce do  Cenrum Zabaw Rodzinnych  Family Park w Bydgoszczy.  W obiekcie znajduje się sala zabaw dla dzieci, które pod czujnym okiem animatorów mogli odkrywać świat, spędzając przy tym wesoło czas. Ściana wspinaczkowa, samochodziki akumulatorowe, strefa trampolin oraz wiele innych atrakcji dla dzieci pozwoliły  im zdobywać nowe umiejętności podczas rozmaitych aktywności fizycznych.

• Klasa VIIId na wycieczce :)

• W piątek, 12 maja uczniowie klasy VIII d wraz z wychowawczynią, p. Anną Cymańską oraz p. Agnieszką Szyszkowską i p. Arkadiuszem Popławskim wybrali się na wycieczkę do Torunia. Podróż pociągiem minęła bardzo szybko i najpierw udaliśmy się do kina Cinema City na film "Asterix i Obelix. Imperium smoka". Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w Niewidzialnym Domu, miejscu niezwkłym. Zwiedzanie tam odbywa się w całkowitej ciemności, aby każdy mógł poczuć się jak osoba niewidoma. Jest to bardzo emocjonujące przeżycie. Później przewodnik zapoznał młodzież z alfabetem Braille'a oraz pokazał różne sprzęty ułatwiające życie codzienne osobom niewidomym.  Słoneczna pogoda i świetne humory uprzyjemniły nam spacer ulicami grodu Kopernika!

• Inscenizacja ballady pt. "Powrót taty"

• 9.05.23r podczas lekcji języka polskiego z panią Iwoną Karbownik klasy V b i V a przygotowały inscenizację ballady pt. "Powrót taty" Adama Mickiewicza. Uczniowie zadbali o kostiumy,  charakteryzację oraz  rekwizyty. Zwróciliśmy szczególną uwagę na dykcję,poprawność wymowy oraz wyrażenie emocji poprzez mimikę i choreografię. Ćwiczenie to pozwoliło na lepsze zrozumienie dzieła literackiego , a przy okazji na dobrą zabawę i integrację uczniów.

• Pokaz minerałów

• Kolekcjonowanie kamieni i minerałów to ekscytujące hobby i okazja, aby lepiej poznać geologię naszej planety. W dniach 18 i 25 kwietnia bieżącego roku na zajęciach kółka geograficznego uczennice klasy 5b Iga Grodzka i Oliwia Niezgoda opowiadały o swojej pasji młodszym koleżankom i kolegom. Uczniowie klasy 4b mieli okazję wysłuchać niesamowitych opowieści o minerałach, ich właściwościach i zastosowaniu,  obejrzeć prezentację multimedialną z licznymi ilustracjami, a przede wszystkim mogli zobaczyć i dotknąć prawdziwych minerałów, skał i skamieniałości.