• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• W Szkole Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim w październiku 2020 r. obchodzono Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
            Z tej okazji zorganizowano dla uczniów następujące konkursy:
            - konkurs czytelniczy " zostań mistrzem pięknego czytania" -  czytane teksty pochodziły z książki Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i templariusze"
            - konkursy plastyczne:
            * dla uczniów klas 1-3 - na ilustrację zamku rycerskiego
            * dla uczniów klas 4-6 na figurkę rycerza
            * dla uczniów klas 7-8 na exlibris biblioteki SP
            - konkurs na przebrania za mieszkańców zamku rycerskiego.
            Scenki teatralne o ślubach rycerskich przygotowała pani Mirosława Kłosowska z uczniami z klasy 6a i 7a.
            W atmosferze kultury rycerskiej zostały wręczone nagrody dla zwycięzców we wszystkich konkursach.
            Imprezy dla uczniów  przygotowały następujące nauczycielki: Marlena Smaga-Byrwa, Marta Zgryziewicz, Małgorzata Markowska, Małgorzata Balcer, Wanda Wysocka - Pesta i Maria Płaczkowska - Przydział.
            Nagrody dla uczniów ufundował Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim pan Jan Jakubowski. Wszystkie konkursy zostały zorganizowane zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Sanepidu.
            Lista osób nagrodzonych w konkursach bibliotecznych:
            Konkurs na figurkę rycerza
            I miejsce - Maja Miłosz  5a
            II miejsce - Julia  Dembińska 6a

Konkurs na ex libris biblioteki SP
            I miejsce - Anna Dobrosielska  8a
            II miejsce - Wiktoria Balińska 7b
            III miejsce  - Olaf Perszke 7b
            Maja Rakowska 7c

Konkurs "Zostań mistrzem pięknego czytania"
            I miejsce  - Zuzanna  Grodzka 8c
            II miejsce - Anna Dobrosielska 8c
            III miejsce  - Kinga Toruńska 7a
            Weronika Jasiecka 8c
            Agata Słowik 8a
            Aleksandra Piasecka 6a

Konkurs na przebranie
            Pola Byrwa 7a
            Kinga Goryńska 7a
            Julia Dembińska 6a
            Zuzanna Giermak 6a
            Tobiasz Licznerski 4a

Konkurs na ilustrację zamku rycerskiego
            I miejsce  - Gabriela Cieszyńska 3b
            II miejsce  - Kacper Przybylski 3b
            III miejsce - Agata  Gierszyńska 1b
            Patrycja Magalska 1b
            Mateusz Laser 3b
            Mikołaj Wiśniewski 3b
            Maria Staniek 3a
            Franek Faltynowski 3c
            Jakub Jabczyński 3a
            Oliwia Górna 3a
            Dawid Lewandowski  1b

• ZMIANA!!!

• W związku z wprowadzonymi obostrzeniami uległy zmianie kursy autobusów. Dzisiaj zostały wprowadzone jeszcze drobne zmiany w godzinach odjazdów, dlatego prosimy o sprawdzenie na wykazie w dołączonym pliku i zastosowanie się do rozkładu. Uczniowie z kierunków: Szczepanki, Jaguszewice, Buk Pomorski, Kamień przyjeżdżają pierwszym kursem zgodnie z rozkłdem (wszystkie klasy od I do VIII). Natomiast z kierunków: Jabłonowo - Zamek, Lembarg, Bukowiec, Budziszewo pierwszym kursem przyjeżdzają uczniowie klas I-IV, drugim kursem z klas V-VIII zgodnie z podanym dzisiaj rozkładem. Odjazdy po lekcjach nie uległy zmianie.

• NARODOWE CZYTANIE

• Narodowe czytanie miało odbyć się w terminie wyznaczonym przez Parę Prezydencką. Ze względu na kwarantannę, którą zostali objęci nauczyciele Narodowe czytanie miało miejsce 11 września. Wybrane fragmenty "Balladyny" J. Słowackiego zostały odczytane przez uczniów. Wydarzenie to zostało nagrane i będzie umieszczone na stronie Jabłonowa. Starania uczniów docenili Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Jan Jakubowski, którzy pogratulowali czytającym zaangażowania.
            Nauczycielkami, które przygotowały uczniów były: Grażyna Jankowska, Małgorzata Markowska, Marlena Smaga-Byrwa.

• Drodzy Państwo,
            w zakładce DOKUMENTY znajdują się aktualne procedury i regulaminy obowiązujące w naszej placówce w czasie pandemii.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 – 1 września 2020r. godzina 8.00

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną oraz związanymi z tym procedurami nie będzie apelu inaugurującego nowy rok szkolny dla wszystkich uczniów.

1. O godzinie 8.00 w Sali gimnastycznej odbędzie się apel, w którym udział wezmą uczniowie klas I i IV. Uczniowie klas I mogą wejść wraz z jednym opiekunem.
            2. Klasy II i III rozpoczną nowy rok szkolny spotkaniem z wychowawcami w klasach przy ulicy Kościelnej  o godzinie 8.00.
            3. Uczniowie klas V-VIII rozpoczną nowy rok szkolny spotkaniem z wychowawcami w klasach przy ulicy Słonecznej  o godzinie 8.00.
            4. Świetlice szkolne będą czynne od godziny 7.00 (ul. Kościelna i ul. Słoneczna)
            5. Plan dowożenia w dniu rozpoczęcia roku oraz na rok szkolny 2020/2021 zostanie podany w odrębnej informacji.
            6. W autobusie szkolnym uczniowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznego dystansu.
            7. Przy wejściu do szkoły uczniowie będą mieli mierzoną temperaturę.
            8. Prosimy nie przysyłać do szkoły dzieci z objawami chorobowymi.
          • INFORMACJA

• Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pom .ul. Główna 22 informuje, że wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od września 2020r. do grudnia 2020r. można odbierać w tutejszym Ośrodku Pomocy Społecznej. Wypełnione wnioski należy składać od dnia 03.08.2020r. do dnia 14.08.2020r. w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pom. ul.Główna 22.

• EGZAMINY

• W dniach 16, 17, 18 czerwca 2020 roku odbędą się egzaminy ósmoklasisty w następującym harmonogramie:

1. 16.06.2020r.(wtorek) godz. 9.00 - Język polski
            2. 17.06.2020r.(środa) godz. 9.00 – Matematyka