• 23 kwietnia Światowy Dzień Języka Angielskiego

• Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a.

Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina - dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

Z okazji tego święta uczniowie klasy 8b (Nikola Przybyszewska, Magda Garczyńska, Tatiana Ewald, Jagoda Górska, Kornelia Kowalska, Jessica Kwiatkowska, Nikoletta Sakowska, Dominik Krzepicki, Antek Wyszyński oraz Szymon Bytner) przygotowali plakaty na temat używania angielskich wyrazów w języku polskim.

• LAPBOOKI

• Wielkanocne lapbooki w języku angielskim w wykonaniu uczniów klasy 5b pod okiem wychowawcy Iryny Melnyk-Medaj. Na tych lekcjach powtarzaliśmy słownictwo o zwierzętach i roślinach, kolory. Pomysł zaczerpnięty z Internetu, a włożono dużo pracy własnej.

• Gminne Mistrzostwa w Warcabach

• W dniu 20 kwietnia 2023 r. w świetlicy szkolnej  SP w Jabłonowieodbyły się Gminne Mistrzostwa w Warcabach Klasycznych O Puchar DyrektoraSzkoły. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Góral,Płowęża oraz Jabłonowa Pomorskiego.Po rozegraniu fazy eliminacyjnej do ścisłego finału zakwalifikowało sięczterech uczniów SP w Jabłonowie: Piotr Ciechowski, Miłosz Sitarz,Kornel Olech oraz Mateusz Bolin.  Po zaciętych pojedynkach, mistrzowskipuchar trafił w ręce Piotra Ciechowskiego z klasy 7a, tytuł vice mistrzauzyskał Miłosz Sitarz z kl. 8c, natomiast miejsce trzecie przypadło wudziale Kornelowi Olechowi z kl. 8c. Zawody zorganizował i przeprowadziłArkadiusz Popławski przy współudziale komisji sędziowskiej w składzieJakub Wiśniewski oraz Bartosz Nieć. Fundatorem  pucharu oraz nagródrzeczowych był Dyrektor szkoły Pan Jan Jakubowski. Impreza odbyła się wramach obchodów roku  sportu w Gminie Jabłonowo Pomorskie.

• Parada rowerowa

• W dniu 2 czerwca, z okazji święta naszej szkoły oraz dnia dziecka, ulicami miasta przejedzie parada rowerowa. W paradzie udział wezmą chętni uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Poniżej trasa parady.