• Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa

• W Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim 19 grudnia 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Powiatowego „Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w Języku Obcym Christmas Card”. Jury w składzie Małgorzata Markowska, Marlena Smaga-Byrwa oraz Maryla Wagner miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ na konkurs wpłynęło przeszło 100 prac z całego powiatu. Po burzliwych naradach udało się rozstrzygnąć konkurs i tak w kategorii klas 1-3 nagrody otrzymali:I miejsce- Lena Wolska S.P im. I. Łyskowskiego w Góralach kl.IIIII miejsce- Błażej Szczawiński S.P. im. I. Łyskowskiego  w Góralach kl.IIIIII miejsce- Oliwia Szurgot  S.P. im.I. Łyskowskiego w Góralach kl I.W tej kategorii przyznano również 3 wyróżnienia które otrzymali: Xavier Śliwka S.P. im.I. Łyskowskiego w Góralach kl II.Dominika Dąbrowska S.P. im.I. Łyskowskiego w Góralach kl II.Aleksandra  Gutowska S.P. im. J.Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim  kl.IaW kategorii klas IV-VIII nagrody otrzymali:I miejsce- Jakub Nawrocki S.P. nr 2 w Brodnicy kl.IVaII miejsce- Jaśmina Cieplińska S.P. im.I. Łyskowskiego w Góralach kl.IVIII miejsce- Klaudia Biegańska S.P. nr2 w Brodnicy kl.VWyróżnienia w tej kategorii otrzymali :Maciej Ługiewicz-S.P im. J. Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim kl.VIII dAgata Maliszewska- S.P. im. I. Łyskowskiego w Góralach kl. VIINikola Pocałuń- S.P. im. I. Łyskowskiego w Góralach kl. VIMichał Kołpacki- S.P nr.2 w Brodnicy kl.VIII.Serdecznie gratulujemy.Specjalne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Brodnicy  za zasponsorowanie nagród oraz Pani Justyny Prajs za pomoc w organizacji  konkursu.

A. Ciećka, I.Melnyk-Medaj

• Stoiska bożonarodzeniowe

• Dzięki przychylności Dyrekcji Szkoły dnia 20.12.2022 r. już od rana w świetlicy szkolnej uczniowie klas IV-VIII mogli zapoznać się ze zwyczajami świątecznymi mieszkańców krajów europejskich. Stoiska powstały w ramach kółka geograficznego. Uczniowie sami wybrali sobie kraj, a następnie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Już od września zbierali informacje na temat tego, jak mieszkańcy Europy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zabrali się do szycia i kompletowania strojów skrzatów, elfów i mikołajów oraz wykonywania ozdób i dekoracji świątecznych. Na końcu uczniowie przygotowali świąteczne potrawy i smakołyki.

Stoisko Niemiec przygotowały uczennice kl. 8a: Julia Dembińska, Zuzanna Giermak, Aleksandra Piasecka i Oliwia Zdrojewska; stoisko Szwecji przygotowały uczennice kl.8b: Natalia Jadzińska, Jessica Kwiatkowska i Nikoletta Sakowska; stoisko Ukrainy przygotowali uczniowie kl.7b: Antonii Markuszewski, Piotr Pliszka i Karol Uciński; stoisko Finlandii przygotowali uczniowie kl. 6a, 6c i 5c: Szymon Dubanowski, Szymon Ewald, Mikołaj Lubieniecki, Igor Szumotalski, Oliwier Szponikowski; stoisko Czech przygotowały uczennice kl. 7a, 7b i  6c: Julia Dembińska, Anna Michalska, Maja Miłosz, Kinga Ochocka i Julia Wiśniewska; stoisko Wielkiej Brytanii przygotowali uczniowie kl. 5c: Franciszek Faltynowski, Bartłomiej Keil, Olaf Przybyszewski i Nikodem Ruciński; stoisko Danii zostało przygotowane przez uczniów kl.4b: Maja Dombrowska, Marcelina Gabryszak, Kacper Górski, Alicja Hanzek, Julia Jasiecka, Anna Kamrowska, Kornelia Lisińska, Izabela Nawalaniec, Małgorzata Ochał, Michalina Olszewska, Jan Pięta, Natan Szeligowski, Robert Żebrowski i Lena Żuryń. Nie obeszło się również bez pomocy Rodziców. Wszystkim bardzo dziękuję.

Opiekun koła geograficznego

Kamila Sikorska

• JASEŁKA

• Dnia 20 grudnia 2022r. w CKiS w Jabłonowie Pomorskim odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów SP im. Janusza Kusocińskiego. Zagrali w nich uczniowie klas: 4c Maja Magalska, Julia Siemianis, Aleksander Stachowiak, 5b Nikola Balińska, Patrycja Boniecka, Gabriela Cieszyńska, Iga Grodzka, Olaf Klingenberg, Mateusz Laser, Oliwa Niezgoda, Dominik Wierzbicki, 5c Natalia Manerowska, Laura Roszkowska, Oliwier Szponikowski, Amelia Zawadzka, Milena Ziółkowska i z 6a Józefina Hofman. Jasełka odbyły się pod hasłem: " Niebo się otwiera " i wprowadziły widzów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Do przedstawienia uczniów przygotowali: pani Małgorzata Markowska, pani Monika Dąbrowska oraz ks. Krzysztof Kownacki.

• Warsztaty ceramiczne

• W dniu 7.12.22 uczniowie naszej szkoły (klasa IIIa i uczniowie starszych klas) już tradycyjnie przed świętami brali udział w warsztatach ceramicznych w Wąpielsku. Tym razem  pod okiem pani Karoliny dzieci wykonały bałwanki ceramiczne.

• "Zwolnieni z teorii"

• Na prośbę licealistki Zosi Bernackiej, która wraz z koleżankami brała udział w projekcie pt.: "Zwolnieni z teorii" uczniowie pani Anny Klingenberg z klasy 2c przygotowali imienne kartki świąteczne dla dzieci z toruńskiego domu dziecka.

• Zajęcia z instruktorem w klasie 2c

• Dzięki uprzejmości CKiS na zajęcia do klasy 2c pani Ani Klingenberg przybył pan Marcin Olszewski instruktor kultury, który pomagał dzieciom w przygotowaniu stroików świątecznych.

• Wycieczka do Torunia

• 9.12.2022r. uczniowie klasy 5c, i nie tylko, pod opieką p. Lucyny Piotrowskiej-Schwebs, p. Grażyny Fronczyk i p. Agnieszki Szyszkowskiej udali się do Torunia na spektakl w BAJU POMORSKIM pt. „Opowieść wigilijna” wg opowieści Ch. Dickensa. Następnie zwiedziliśmy również toruńską Starówkę, kupiliśmy pamiątki i smakołyki oraz odwiedziliśmy McDonalds’a.

• Słodka paczka

• Dnia 7 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskiem dziewiąty raz przekazało Słodką Paczkę dzieciom z Domu Dziecka w Brodnicy. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi naszej szkoły oraz księdzu proboszczowi i wiernym parafii pw  Chrystusa Króla Wszechświata  w Jabłonowie Pomorskiem za hojność i pomoc w organizacji Słodkiej Paczki. Nasze odwiedziny i prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość.