• Warsztaty ceramiczne

• 7 grudnia uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w warsztatach ceramicznych.Tym razem w klimacie świątecznym.

• NIESPODZIANKA

• Dzisiaj rano w każdej klasie czekały na Dzieci słodkie upominki wraz z listem od Mikołaja. Mikołaj nie zapomniał również o Dyrekcji naszej szkoły, Nauczycielach,  Pracownikach administracji i Pracownikach obsługi. BARDZO DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!!!

• Zaproszenie na kiermasz

• W dniu 07.12.2023 r. od godziny 11:50 w świetlicy szkolnej przy ul. Słonecznej odbędzie się kiermasz, podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły i ich bliskich. Dla chętnych przygotowano różne stanowiska: będzie można lepić pierogi, ozdabiać pierniki upieczone przez rodziców, po czym nastąpi  degustacja. Odbędą się również warsztaty z makramy. Rada Rodziców zadba o poczęstunek, w ofercie znajdzie się m.in. rozgrzewająca, zimowa herbatka, pyszny domowy barszcz oraz wiele innych smakołyków.Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby naszych dzieci. Serdecznie zapraszamy!

• Piernikowo w 4b

• W naszej klasie trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie, jak widać na fotkach, własnoręcznie dekorują pierniki. Pociechom towarzyszy kilka Mam, które pomagają, rozpuszczając jedynie farby w gorącej wodzie.Zresztą dzieciaki nikomu nie pozwoliłyby dokończyć swojego dzieła. Na twarzach radość i duma, bo niektóre dzieci robiły to pierwszy raz. Wkrótce stanie choinka i każdy powiesi na niej swój piernik. A zapach jaki... Powiem, że to niezła integracja ,bo farby trzeba pożyczać, a i zajrzeć komuś przez plecy, czy przypadkiem nie stworzył czegoś lepszego niż on sam...

Mirosława Kłosowska

• „Mój jesienny zielnik - edycja 2023”

• W październiku Górznieńsko- Lidzbarski Park Krajobrazowy ogłosił rozstrzygnięcie konkursu „Mój jesienny zielnik - edycja 2023”. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Kiedrowska z klasy 5c otrzymała w nim wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

• Wycieczka klasy Vc do Czarnego Bryńska

• W dniach 14 i 15 listopada uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą panią Barbarą Czachor i pod opieką pani Agnieszki Rakowskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Czarnego Bryńska. Uczniowie poznawali florę i faunę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym dniu młodsi uczniowie egzaminują swoich starszych kolegów ze umiejętności mnożenia. W tegorocznej edycji udział wzięło 228 uczniów. Zaszczytny tytuł Eksperta otrzymało 114 uczniów – właśnie tyle osób prawidłowo odpowiedział na 5 wylosowanych zadań.

Z klas czwartych udział wzięło 51 uczniów, tytuł Eksperta otrzymało 21 uczniów.

Z klas piątych udział wzięło 48 uczniów, tytuł Eksperta otrzymało 22 uczniów.

Z klas szóstych udział wzięło 59 uczniów, tytuł Eksperta otrzymało 32 uczniów.

Z klas siódmych udział wzięło 43 uczniów, tytuł Eksperta otrzymało 21 uczniów.

Z klas ósmych udział wzięło 27 uczniów, tytuł Eksperta otrzymało 18 uczniów.

Następna, XIV edycja już za rok!

• Uroczysty apel z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

• 10.11.2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn - „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych.

Na koniec uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście udali się na świetlicę, gdzie miał miejsce kiermasz charytatywny, na którym można było zakupić najróżniejsze słodkości przygotowane przez rodziców. Dochód ze sprzedaży przysmaków zostanie przeznaczony na dalsze leczenie uczennicy klasy 6a Weroniki Józefko. Dziękujemy.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tym roku odbędzie się 17 listopada. Ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i i sprawdzenia swojej wiedzy w niecodzienny sposób.

W dniu akcji (piątek, 17 listopada), do każdej klasy 4-8 zawitają komisje egzaminacyjne składające się z uczniów naszej szkoły, które przeprowadzą test z tabliczki mnożenia. Będą to losy, które trzeba uzupełnić. Każda osoba, która pisemnie poprawnie odpowie na 5 zadanych pytań otrzyma tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz wyjątkową imienną legitymację. W akcji biorą udział wszyscy uczniowie z klas 4-8. W egzaminie mogą również wziąć udział chętne osoby dorosłe, które po zdaniu egzaminu również staną się Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Nie jest to sprawdzian, a zabawa, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.