• WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA I GMINY

• 30 marca 2022 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. W wyborach udział wzięli uczniowie klas IV - VIII, wybierając z pośród 15 kandydatów ośmiu przedstawicieli do RMiG.

• Pierwszy Dzień Wiosny na ulicy Słonecznej.

• Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się mecz w koszykówkę MARZANNA BASKET CUP o puchar dyrektora szkoły pomiędzy nauczycielami a uczniami. W skład drużyny nauczycieli wchodzili: B. Karbowniczek, A. Rakowska, I. Matyjasik, R. Gałuszewski, A. Popławski, Ł. Kalinowski. Drużynę uczniów reprezentowali: B. Nieć, I. Sankiewicz, P. Jabłoński, J. Izbrandt, Ł. Nowak, P. Byrwa. Mecz wygrali nauczyciele.  Ponadto uczniowie przyszli do szkoły jak zwykle przynosząc ze sobą to co potrzebne na lekcje ale nie używając plecaka ani torby. Musieli wykazać się inwencją i kreatywnością.

• Wiosna...

• "Wiosna, wiosna, wiosna! Ach, to Ty! 21 marca na poszukiwanie wiosny wyruszyli uczniowie 7a z wychowawczynią Mirosławą Kłosowską. Pogoda wymarzona, szczere chęci, więc..cóż chcieć więcej? Wiosnę znaleźliśmy na łąkach, nad Lutryną, na szańcu za miastem i w Jaguszewicach. Myślę, że wszyscy poczuli ją w nogach,a jutro poczują w kościach, bo zrobiliśmy 7,5 km. Jak na otwarcie sezonu w sam raz, aby nikogo nie zniechęcić. Nasza okolica jest przepiękna!

• O WIELKICH POLAKACH

• 11 marca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się gala podsumowująca etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach Gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka na tle historii Polski XIX i XX wieku.

W siedzibie Centrum spotkali się najlepsi uczniowie z rejonu nr 3 (Włocławek, powiaty: lipnowski, radziejowski, włocławski) i rejonu nr 5 (powiaty: brodnicki, rypiński, golubsko-dobrzyński). W uroczystości uczestniczyli laureaci z dyrektorami, nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursu.

Podczas gali odbyło się wręczenie nagród.

W komisji nr 3 :

I miejsce Wiktor Wolman – uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku,
            II miejsce – Michał Peszyński – uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku ,
            III miejsce – Piotr Malka – uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku.

W rejonie nr 5 :

I miejsce Kinga Goryńska – uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim,
            II miejsce – Wiktoria Czarnecka – uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim,
            III miejsce ex aequo: Pola Byrwa – uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, Jakub Tadajewski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego w Rypinie.
            Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom z naszej szkoły!!!

• Nowa pracownia komputerowa

• W dniu 10 marca 2022r. w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Kościelnej dla klas I-III oddano do użytku pracownię komputerową. Sala została wyremontowana, a do dyspozycji uczniów stworzono 23 nowe stanowiska komputerowe.

• Dzieci dzieciom

• Uczniowie klas I-III naszej szkoły symbolicznie wspierają Ukrainę w tej dramatycznej dla niej chwili. Na znak solidarności z Ukrainą dzieci wykonały prace plastyczne.