• Debata „Patriotyzm dawniej a dziś”

• Młodzież Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim w otwarty i niezwykle kreatywny sposób potrafi rozmawiać o patriotyzmie. Przedstawiciele klas ósmych: Maja Tarnogórska, Klaudia Ziółkowska, Szymon Snopek i Antoś Wyszyński w dniu dzisiejszym (30.11.2022r.) wzięli udział w debacie „Patriotyzm dawniej a dziś”. Wsparcia w  poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania o współczesne formy patriotyzmu młodym debatującym udzielili dorośli zaangażowani społecznie: Elżbieta Zielaskowska, Barbara Czachor i Grzegorz Chomicz. Do rozmowy aktywnie włączyła się zgromadzona na widowni młodzież, jak i jej opiekunowie: Dyrektor Szkoły Jan Jakubowski oraz nauczyciele Agnieszka Ciećka i Tomasz Dembowski.Organizacją debaty zajęły się członkinie Stowarzyszenia „Do korzeni” Ewa Rzepka i Marlena Smaga-Byrwa.Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły panu Janowi Jakubowskiemu za współpracę.  Debatę zrealizowano w ramach projektu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”. Już wkrótce kolejne działania! Fundacja ORLEN
            Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim
            Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie

• Sukces Natalii

• 21 listopada w Szkole Podstawowej w Zbicznie odbyło się wręczenie nagród w VI Powiatowym Konkursie Literacko - Plastycznym "Jesienne impresje".

W konkursie wzięło udział 72 uczniów z 8 szkół powiatu brodnickiego.

Uczennica naszej szkoły, Natalia Jadzińska z klasy VIIIb zajęła II miejsce w kategorii literackiej.

Natalia napisała przepiękny, bardzo wzruszający list, w którym opisała wspomnienia minionej jesieni. Do konkursu uczennica przygotowywała się pod opieką swojej polonistki, pani Anny Cymańskiej.

Natalii składamy serdeczne gratulacje!

• Niezwykła lekcja w IVb

• 27 października na lekcję języka polskiego do uczniów klasy IVb przybył sam Ambroży Kleks, zalożyciel Akademii i niezwykły profesor. Pan Kleks poprowadził lekcję w iście baśniowym stylu. Dzieci otrzymały legitymację, która uprawniała ich do uczestnictwa w kleksografii. W nagrodę za pracę na lekcji pan Kleks rozdawał piegi i pigułki na porost włosów! Niestety, ku wielkiemu rozczarowaniu profesora żaden z chłopców nie nosi imienia rozpoczynającego się na literę A. Czas zajęć upłynął bardzo szybko, a wizyta wywołała wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci!

• Święto Biblioteki

• W październiku biblioteka, zarówno na ulicy Kościelnej jak i Słonecznej świętowała obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało: „Czytanie dla globalnego pokoju i harmonii na świecie”?. W związku z czym, ogłoszono kilka konkursów, zorganizowano wystawę książek, pojawiły się gazetki tematyczne, biblioteki miały odświętny wystrój. Można było kupić ciekawe książki w ramach Kiermaszu Taniej Książki. Na ul. Kościelnej każdego dnia działał „Przystanek Czytanie”, licznie odwiedzany przez uczniów, gdzie na czwartej przerwie odbywało się głośne czytanie książek poświęconych w/w tematyce. Młodsi czytelnicy, uczniowie klas I-III byli także w bibliotece częstowani cukierkami.
            Uczniowie klas I - III  wzięli udział w konkursie plastycznym pt: „Pragniemy pokoju na świecie”. Wręczenia nagród za w/w konkurs dokonała Pani Dyrektor Barbara Żabińska.
            Jury w składzie: Pani Marlena Smaga- Byrwa, Pani Marta Zgryziewicz i Pan Arkadiusz Popławski miało trudne zadanie. Ostatecznie dokonało następującego wyboru.

Najwyższe wyniki osiągnęły następujące osoby:

I miejsce – Kinga Miłosz III c;
            I miejsce(ex aequo) – Agnieszka Parciaki III a;
            II miejsce – Liliana Jakubowicz  III a;

III miejsce – Aleksandra Serowska II b;

Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe, upominki i dyplomy. Pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie otrzymali drobne upominki. Nagrody dla uczniów ufundował Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, Pan Jan Jakubowski.
            Na ul. Słonecznej zorganizowano konkursy: warcabowy oraz literacki pt. „List do polityka”. Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci.

Najwyższe wyniki osiągnęły następujące osoby:

I miejsce –  Zofia Radzicka VIII a;

II miejsce – Piotr Ciechowski VII a;

III miejsce –  Mikołaj Płachta VIII c;

Nagrody wręczył Pan Dyrektor Jan Jakubowski.
            Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy odwiedzili bibliotekę w październiku składają bibliotekarze.

• "Szkoła do hymnu" klasy I-III

• W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

• "Szkoła do hymnu" klasy IV-VIII

• Kotyliony klasy 4b

• Dnia 8 listopada z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą z wielkim zaangażowaniem wykonywali kotyliony w barwach narodowych swojego kraju.