• O G Ł O S Z E N I E

zamieszkałych w rejonie Szkoły Podstawowej
            w Jabłonowie Pomorskim,
            które podlegają obowiązkowi szkolnemu
            w roku szkolnym 2024/2025.

Zapisów proszę dokonywać w sekretariacie szkoły przy ulicy Słonecznej 2,
            w terminie od 1 marca do 29 marca br. na podstawie zgłoszenia,
            które dziecko otrzyma w przedszkolu.
            Do zgłoszenia proszę dołączyć zdjęcie dziecka
            do legitymacji szkolnej.

Ww. zgłoszenie można także otrzymać
            w sekretariacie szkoły podstawowej ul. Słoneczna 2
            lub pobrać ze strony internetowej szkoły
            (www.spjablonowo.edupage.org - zakładka: o szkole-rekrutacja-pliki do pobrania).

• Spotkanie z policjantem

• Uczniowie naszej szkoły spotkali się 31.01. z panem policjantem - Asp. sztab. Karolem Parciakiem. Tematyka: Bezpieczne ferie, Cyberprzemoc i Nieletni wobec prawa. Dziękujemy za profesjonalne przedstawienie zagadnień.

• Spotkanie z perkusją

• Nasza szkoła zorganizowała zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania, mające na celu zapoznanie się z instrumentem perkusyjnym. Na zajęciach dzieci odkryły nowe zdolności muzyczne pod czujnym okiem p. Adama Wasilewskiego.

• Technologie Cyfrowe firmy Microsoft w połączeniu ze sztuczną inteligencją -konferencja online.

• 25.01.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim odbyło się spotkanie on-line: „Przybliżenie uczniom tematyki sztucznej inteligencji i jej potencjalnych korzyści dla ich przyszłego życia„. Współorganizatorem, wraz ze szkołą, jest Patrycja Chojnowska absolwentka Szkoły Podstawowej w Góralach, obecnie pracownik firmy Sodexo i firmy Microsoft. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 6, 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Góralach i Szkoły Podstawowej w Płowężu. Zagadnienia z dziedziny sztucznej inteligencji (AI) przedstawił uczniom Jonathan Rowley Dyrektor ds. Technologii Cyfrowych firmy Microsoft w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Spotkanie wzbudziło wiele emocji, gdyż było to pierwsze tego typu spotkanie dla polskich dzieci przeprowadzone przez Jonathana Rowley za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams z zastosowaniem tłumaczenia w całości prowadzone w języku angielskim.

W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z Microsoft i Jego Misją, produktami i ofertami firmy Microsoft. Jonathan Rowley przedstawił zagadnienia z podstaw Sztucznej Inteligencji – CoPilot. Inicjatorką tego spotkania była Pani Honorata Dubanowska – Przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole – bardzo dziękujemy!

• Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIa

• W dniu dzisiejszym ( 23 stycznia ) uczniowie z klasy 3a wraz z wychowawczynią panią Barbarą Karpe uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dziadka. Bohaterowie tego dnia - babcie i dziadkowie licznie przybyli na uroczystość do lokalu Familia. Po części artystycznej i poczęstunku , dziadkowie uczestniczyli w sesji zdjęciowej z wnukami. To było piękne i wzruszające spotkanie.

• JASEŁKA

• Jasełka 2023 przygotowane przez klasę 7b wraz z wychowawcą Allą Savchuk i katechetką Moniką Dąbrowską.

• Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej szkoły

• W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W dniu dzisiejszym harcerze z 12DH „Czikulada” przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Pana Dyrektora.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• Rada Rodziców wzięła udział w kiermaszu świątecznym :) Wszystkim zaangażowanym, kupującym, wspierającym naszą inicjatywę bardzo, bardzo dziękujemy!!!

• Pieczenie pierników w klasie 2a

• Wyjątkowo pachnąco piernikami zrobiło się dziś w klasie 2a.Dzieci pod opieką swojej wychowawczyni p. Katarzyny Szynert własnoręcznie przygotowały świąteczne pierniczki.

• Idą Święta :)

• Stoiska bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów i ich bliskich pod czujnym okiem Pani Kamili Sikorskiej

• Słodka paczka

• Dnia 10 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim przekazało dzieciom z Domu Dziecka w Brodnicy Słodką Paczkę. Wolontariuszki z opiekunem - panią Barbarą Czachor i przewodniczącym Rady Gminy panem Zbigniewem Mikuliczem przekazali produkty zebrane wśród społeczności Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim i parafian kościoła pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim. Wszystkim ofiarodawcom gorąco dziękujemy.

• Turniej Mikołajkowy :)

• Wyniki wczorajszego Turnieju Mikołajkowego